Kuidas teha söödavat pihlakaoksa, söödav lillepasta, toiduvärvid

Kuidas teha söödavat pihlakaoksa, söödav lillepasta, toiduvärvid

Samm-sammult juhendiga pihlakaoksa õpetus. 

Esiteks pean kohe ära ütlema, et selle pihlakaoksakesega ei pretendeeri ma botaanikalise skulptuuri teostaja aunimetusele 🙂 See on kõigest vaid üks lihtne õpetus, kuidas teha päris kenakene ja efektne kaunistus nt tordile. 

Niisiis, alustuseks pane valmis töövahendid ja materjal. Vajad lilletraati nr.28 või nr.30. Siis pane veel valmis lillepasta, lehelõikurid, lehe tekstuurpress ehk veiner, toiduvärvid pihlaka”mammude” jaoks ja lehtede toonimiseks. Söödavat liimi on samuti vaja, kui seda pole, kasuta lihtsalt vett (ettevaatust niisutamisega) või tee söödav liim tylo ja veega.

Mina kasutasin lehe lõikuritena metallist lõikureid, neid sai kenasti kitsamaks painutada, sest pihlakaoksal on lehed kitsamat sorti. Veiner sobib tekstuuri poolest ka roosilehe veiner, neid on saadaval erinevaid, minul siis selline lemmik.

  1. Lõika lilletraat, ühe traadi võid lõigata 4-ks osaks. Neid valmista ette nii palju, kui soovid ja jaksad mammusid sinna otsa pista. Ära unusta, et hiljem pead kõik mammud ükshaaval ka ära teipima  😆  Painuta iga traadiots allapoole konksuks, vt pilti. pihlak1

  2. Seejärel asu käte vahel veeretama kuulikesi, täpselt nii suuri, kuidas arvad, et pihlakal viljad võivad olla. Pista konksuga traadijupp korraks liimi sisse ja siis suunaga ülevalt alla kuulikese sisse. pihlak2

  3. Lehtede lõikamist ja traadi otsa ajamist ma ei kirjelda, Ilmselt Sa oskad seda juba või kui mitte, siis võin teha selleks eraldi õpetuse soovi korral.

  4. Mammud võiks jätta tahenema järgmise päevani, siis saab neid uljamalt hiljem käsitleda, ja ei pea kartma, et traadi otsas maha pudenevad. pihlak3

  5. Nüüd on kõige ebahuvitavam osa, aga jah, kõik need mammud ja lehed tuleb ükshaaval lilleteibiga üle käia. See annab loomulikuma välimuse ja näitab ka sinu professionaalset suhtumist, kui selle läbi teed 🙂 Nt lehtede puhul on see, et lehed külgedel teibitakse hiljem kokkupanekul nii ligidalt kokku, et ehk ei jääbi näha traadi osa, aga võib-olla jääb? No vat, siin tuleb mängu suhtumine. Eks igaüks ise teab..

  6. Kui kõik mammud ja lehed on ükshaaval teibitud, tuleb nad siis ka kokku panna/ teipida. Mammud soovitan jagada väikestesse gruppidesse, ja siis hiljem omakorda need suurematesse gruppidesse ja lõpuks saabki ühe kõige suurema. pihlak4

  7. pihlak5
  8. Kui leheroots on valmis, värvi pulbervärvidega lehed ära, kasuta fantaasiat või võta kõrvale päris oksake ja spikerda toonid maha. aga kuna ise olen vaadanud neid oksi, siis tegelikult on nad täitsa erinevad ja ma arvan, et ei panda pahaks, kui teed oma äranägemise järele..

  9. Lõpuks kogu kimp kokku. Kui on olemas läikespreid, siis selle pihustamine annab final touch´i.

pihlaks

Ja ära unusta oma tööd kenasti presenteerimast! Ilus asi kehvas valguses ei olegi enam lõpuks nii ilus…

Kaunist sügist soovides

Marika, Seikluskohvik

Kui soovid ka edaspidi saada infot uute õpetuste, ka kampaaniate kohta, liitu uudiskirjaga!

Kogu infot võib kasutada ise ja jagada teistega, ole palun viisakas, viita alati algallikale.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÜLES TAGASI