03.09.2016 Biskviidid ja täidised, koolitus Seikluskohvikus

Taas oli magus päev Seikluskohvikus. 8 usinat õpilast, küpsetamas, mikserdamas, toimetamas.

Päev nägi välja nõndamoodi, et küpsetasime 6 erinevat biskviiti/ tordipõhja. Siis kohvipaus nendega 🙂 St maitsesime, katsusime, arutlesime. Vahepeal soolasem amps ka, tellisime pitsat!

Pealelõunal võtsime välja täidiste retseptid ja taas läks kiiremaks ja palavamaks ruumis. Maitseid saime erinevaid-pistaatsia, passioni, “vanatallinna”, apelsini, vaarika ja muudki.

Järgmiseks nägi plaan ette pritstehnika lühikursuse, vaatasime üle põhilised tülle, käehoid ja tööasendid.

Ja siis jõudiski kätte aeg panna tordipõhjad ja täidised kokku. Ja muidugi tordi kaunistamine. Tortide kohta näitasin fotomaterjali netist korjatu põhjal, meie endi tordimeistrite tehtud tööd, ja tõin välja selle, mis tasus ehk välja toomist. Tordimood on täiesti adekvaatne sõna 🙂

Kaunistamiseks said õpilased oma kasutusse pärleid, shokolaadipuru, makroone, hommikul turult toodud marju.

Vaadake ja hinnake, kuidas läks!?

Tänud tublidele, Katrin Viitamees, Katrin Paane, Terje Kesküll, Helle Jürna, Karin Jagant, Eve-Viktoria Lasberg Reelika Vihvelin ja meie ainuke “poiss” Aavo Ardam!

Järgmine selline koolitus tuleb küll 25.09, kuid see on välja müüdud. Registreerima ootame 12.11.2016 kell 10 (klikka lingile).