Suhkrumassist barokkpall, lisatud on video

Suhkrumassist barokkpall, lisatud on video.

Kaunis ja õhuline suhkrust barokkpall, tee ise!

Kui ma ise esimesed barokkpallid katsetuseks tegin, siis tekkisid mõningased tagasilöögid, nt materjali valikul. Kirjutan siis lahti, kuidas kindlamini saavutada parim tulemus.

Barokkpall on mõnus kaunistus, mis annab sinu tordile wow-efekti. Mõnus tegemine, parajalt pinget ja ootusärevust samuti, just lõpptulemuse suhtes. Aga on väärt proovimist.

Vajalikud vahendid on-õhupall, soovitavalt siis ümara kujuga 🙂 , lisaks lillepasta, RI-royal icing, retsept siin. veidi rasvainet, nt criscot, barokkstiilis silikoonvorm, lisan allapoole näidispilte, veel vajad ümmarguse otsikuga/ avaga pritskotti.

Kuna kogu pall vajab kuivamiseks vähemalt ühe päeva, soovitatavalt siiski kaks, peab selle tegemine olema varem kavandatud. Materjalidest sobib suhkrumass, aga kõige rohkem lillepasta.

Barokkpall võib loomulikult olla ka valge, kuldne vm värvi.

  •  Aseta täispuhutud õhupall tassile, määri see kokku tahke taimse rasvaga – see on abiks detailide paigutamisel õhupallile ja hiljem on juba kuivanud barokkpallilt õhupalli kergem eemaldada.
  • Hakka õhupallile laduma detaile, nende äralibisemist takistab rasv.
  • Valmista detailidega sama värvi suhkruglasuur ja pane see soovitatavalt pisema ümmarguse otsakuga pritskotti. Katseta, kuidas suhkruglasuur pritskotist välja tuleb, et saaksid olla kindel, et seda ei voola korraga liiga palju ega ole seda ka raske välja pigistada.
  • Seejärel hakka detaile glasuuri abil üksteise külge kinnitama.

Kui oled kõik detailid kinnitanud, vaata kogu palliprojekt veel kord üle, vajadusel täida augud ja vahed lisakihiga. Glasuur tahkub ühe päevaga, aga kui tahad kindel olla, lase sel seista veel üks päev. Seejärel eemalda barokkpall tassilt, keera peopesal ringi ja lõika õhupall katki. Kõigi eelduste kohaselt saad selle lihtsalt kätte.

Vihje= Minu pildil olev barokkpall ei ole täiesti ümara kujuga, kui soovid ümaramat/ ilusamat, siis soovitan detaile laduda rohkem!

barokkuus

 

tort3-8627

tort3-8633

tort3-8639

tort3-8644

 

Esialgne allikas, kust sain infot barokkpalli valmistamise kohta=> Season of Sweets

Rohkem retsepte ja muud huvitavat leiad raamatust Torditeadus, mille saad osta raamatupoodidest või SIIT

Kogu infot võib kasutada ise ja jagada teistega, ole palun viisakas, viita alati algallikale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÜLES TAGASI