Koolitusreis Poola, Lodž, Callebaut Chocolate Academy, tehtud!

Tagasi jõudsime kõik, täies koosseisus, 10 inimest, kadusid ei ole, lennud ja muu transport, kõik toimis suurepäraselt (õnnestus esimest korda elus lennata naispiloodiga, ja pean ütlema, et pole elus mul pehmemat maandumist olnud 🙂

Koolitus oli 2-päevane, teemaks shokolaad, shokolaadi dekoratsioonid, tordid/ koogid (prantsuse stiilis, monoportions, peegelglasuur, veluurkate etc). Programmi suhtes oldi avatud, küsiti ja kuulati meie soove, seega saime olla paindlikud. Kasutasime parimat toorainet- Callebaut kaubamärgi tooteid.

Poolast saime ka natuke aimu, kahjuks oli aeg piiratud, järgmisel korral sinna riiki sattudes on kindlasti plaanid ja mõtted olemas. Varssav on ikka nii suur linn, arhitektuuri poolest on kesklinn väga huvitav, segamini uus ja mitte nii väga vana. Uutel majadel on igal ühel mingi eriline detail või elemendid, millega ilmselt püütakse üle trumbata üle-eelmist maja (eelmine on ilmselt Stalini-aegne) ja nii nad seal vaheldumisi säravad ja sätendavad ja kõrgustesse sirguvad.

Vahepeal räägiti vaksali taksojuhile “auk pähe”, et soovime minna turule, kust saaks näha ja osta kohalikku toodangut. Taksojuhid siis olidki väga vastutulelikud ja sõidutasid meid võimalikult kaua 🙂 Tagasitee Uberiga kujunes kordades soodsamaks, no aga me ise tahtsime turistid ka olla.

Tänusõnad ka. Aitäh, Anne Veltman ja Balt-Hellin, tänu kellele ilmselt me olime oodatud ja meid poputati igal sammul!

Aitäh meie suurepärane juhendaja Patryk Szczepański, kes sa olid kannatlik ja järjekindel ja oskasid meid õigel rajal hoida. Tahtsime ju palju naerda ja seletada.. Kuid jah, tulemuseks saime suurepärased tooted siiski/ ju.

Aitäh kallid reisiseltsilised-Triinu Paju, Tuuli Särekanno, Alice Sepp, Tiiu Toom, Sirje Rüütel, Õnne Tikerpalu, Kat Heinsoo, Inge Põldsalu ja muidugi Ants Liiv, meie ainuke meeshing!

Mis järgmiseks?

Reisi kestel otsustasime, et meie järgmiseks õppereisiks, seekord kevadreisiks (kevad 2017) saab olema Moskva. Tunne jäi, et Valeri ja Julia ja Bella Rosa stuudio vajavad meid seal, ok, tegelikult vajame meie ikka nii mõnegi shedöövri loomiseks ja enesearengut silmas pidades just Valeri Drei´d kui suurepärast õpetajat ja silmaringi avardamiseks on Moskva ju tore, või mis.

Pildimaterjal on lisatud.

Uute kirjutamisteni ja kohtumiseni!

Marika Sinkkonen